ETH może gwałtownie wzrosnąć do wartości szczytowych po marcu, ponieważ BTC wskazuje na gwałtowny wybuch.

W momencie pisania, Ethereum notuje wzrost o 2% przy obecnym poziomie 240,3 dolarów. Drugi co do wielkości kryptonim zaczyna wykazywać znaczące oznaki siły, ponieważ przewyższa Bitcoin Era, ADA i wiele innych.

BTC pozostaje mocno w środku kanału konsolidacyjnego pomiędzy 9 a 10 tys. dolarów. W międzyczasie ETH zbliża się do górnej granicy swojego zakresu od 230 do 250 dolarów.

Analitycy są coraz bardziej optymistyczni, jeśli chodzi o krótkoterminowe perspektywy dla kryptowaluty, a inwestor i analityk Luke Martin podzielił się tym wykresem, aby wskazać byczy trend ETH.

Luke dodał, że obecne wykresy sprawiają, że chce on kupić więcej ETH, a inny analityk o nazwie „TheCryptoCactus“ zauważył na twitterze, że ETH rozpoczyna obecnie „misję księżycową“ ze względu na jej powstającą byczą strukturę.

W najbliższym czasie, ETH musi tylko przekroczyć opór, z jakim obecnie się boryka, na poziomie 243 dolarów, aby po marcu ustanowić nowe, świeże wzloty ponad 255 dolarów.

Bitcoin Could Rally do $10k

Bitcoin został złapany w ramach niekończącej się wielomiesięcznej fazy konsolidacji. Wydaje się, że kupujący i sprzedający znaleźli się w wyraźnym impasie, ponieważ sztandarowa krypto waluta walczy o przełamanie poniżej 9 tys. dolarów lub powyżej 10 tys. dolarów.

Poziomy te były przełamywane przy kilku okazjach, ale za każdym razem były krótkotrwałe, ponieważ zakres transakcyjny BTC zawęża się do 9.000$ – 9.300$.

Po nieznacznym spadku poniżej poziomu 9K$, BTC znalazła wsparcie na poziomie 8.800$, gdzie pozostało dobrze licytowane przez inwestorów podczas wczorajszych sesji.

W związku z tym rozpoczął się nowy wzrost, a cena BTC przełamała kilka ważnych przeszkód w okolicach 9.000$ i 9.300$, po czym skorygowała się nieco poniżej poziomu 9.220$ w czasie prasy.

Co więcej, nastąpiło przełamanie ponad kluczową niedźwiedzią linią trendu z oporem bliskim $9.350 na wykresie dziennym, co wskazuje, że byki przejmują kontrolę powyżej $9.300.

Udana przerwa powyżej $9,600 może otworzyć drzwi dla bardziej znaczącego ruchu w górę w kierunku $10K w najbliższych dniach w najbliższym czasie.

Na minusie, BTC może skorygować niższy poziom w kierunku złamanej, niedźwiedziej linii trendu na poziomie $9,300, po czym cena prawdopodobnie znajdzie wsparcie około $9,200.

Wszelkie dalsze straty mogą zepchnąć kurs w dół w kierunku wsparcia 8.800 USD, co stanowi klucz do szerszego załamania.